"Dla zabawy" postrzelił nastolatka. Chciał wypróbować kupioną wiatrówkę

Polska
"Dla zabawy" postrzelił nastolatka. Chciał wypróbować kupioną wiatrówkę
warmińsko-mazurska.policja.gov.pl

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który "dla zabawy" postrzelił 16-latka. Jak tłumaczył, chciał wypróbować kupioną tego samego dnia wiatrówkę.

Do zdarzenia doszło przy al. Wojska Polskiego w Olsztynie. W okolicy znajdującej się tam szkoły stała grupa młodzieży, do której podjechało auto z kilkoma osobami w środku. Jeden z pasażerów strzelił w stronę nastolatków, po czym samochód odjechał.

 

Pocisk trafił w twarz 16-latka, tuż nad okiem. Chłopak został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Poszkodowana przypadkowa osoba

 

W sprawie zatrzymano trzy osoby w wieku 16, 19 i 20 lat. Sprawcą zdarzenia był 19-latek. Usłyszał zarzuty narażenia innej osoby na ciężkie kalectwo. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

 

Chłopak wyjaśnił, że strzelał dla zabawy. Dodatkowo nie zna pokrzywdzonego i była to zupełnie przypadkowa osoba. Jak dodał, wiatrówkę kupił tego samego dnia i postanowił ją wypróbować. Kryminalni w wyniku przeszukania mieszkania, zabezpieczyli broń oraz amunicję.

 

polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie