Ponad 80 procent głosujących internautów przeciwko miesięcznicom smoleńskim - "Tak czy Nie" w Polsat News

Polska

O tym, czy należy zakończyć organizowanie miesięcznic smoleńskich w programie "Tak czy Nie" o 21.30 dyskutowali Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) i Konrad Głębocki (PiS). Według widzów Polsat News najwyższy czas zakończyć obchodzenie żałoby przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Uważa tak ponad 83 procent internautów, którzy oddali głos w sondzie umieszczonej na portalu polsatnews.pl.

- Historia zatacza koło. Frasyniuk znowu walczy o wolność - stwierdził Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów) komentując fakt, że policja usunęła w sobotę protestujących przeciwko miesięcznicy smoleńskiej, w tym także Władysława Frasyniuka.

 

Z kolei szefowa gabinetu premier Beaty Szydło, Elżbieta Witek jest oburzona zachowaniem protestujących.

 

Głębocki do Scheuring-Wielgus: rozpowszechnia pani fake newsy

 

Poseł PiS Konrad Głębocki zarzucił w programie "tak czy Nie" posłance Nowoczesnej Joannie Scheuring-Wielgus, że kłamie i rozpowszechnia tzw. fake newsy w sprawie aresztowań na Krakowskim Przedmieściu podczas miesięcznicy smoleńskiej. Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała, że była to metafora obrazująca łamanie praw obywateli.

 

- Chciałem zapytać panią poseł, dlaczego pani produkuje fake news w postaci tego, że były jakieś aresztowania. Bo nie posądzam pani o to, że pani tak mało rozumie z otaczającego świata, że nie rozumie pani, co to jest aresztowanie? - pytał poseł PiS. - Więc dlaczego pani rozpowszechnia fake newsy, że doszło do jakichś aresztowań? - indagował Głębocki.

 

- Po pierwsze to nie jest fake news. Według mnie, według tego, co mówi moje serce, to Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość aresztują od dwóch lat prawa człowieka. To jest pewna metafora - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus, która odniosła się do opublikowanego przez siebie w mediach społecznościowych filmiku, w którym informowała o aresztowaniu Władysława Frasyniuka.

 

Nowoczesna: Gdzie są agenci Kaczyńskiego?


Nowoczesna domaga się także wyjaśnień w sprawie słów Jarosława Kaczyńskiego o agentach obcych państw w Polsce. Poseł Konrad Głębocki odpowiedział posłance Nowoczesnej, że jeśli nie wierzy, że w Polsce są agenci, to żyje w "nierealnym świecie" .

 

- Gdzie jest ta agentura? Jeżeli Jarosław Kaczyński to wie, to dlaczego tego nie zgłasza tego do prokuratury? - pytała Scheuring-Wielgus.

 


Joanna Scheuring-Wielgus zarzuciła z kolei rządzącym, że ustawa o zgromadzeniach wprowadza bezprawie.

 

Scheuring-Wielgus: Wasze prawo to bezprawie

 

- Prawo, które ustalacie jest bezprawiem. Łamiecie konstytucję - powiedziała posłanka Nowoczesnej. - Obywatele RP stoją, blokują i trzymają białe róże - dodała.

 

- Czy myśmy blokowali kiedykolwiek jakieś demonstracje? Jest tyle dni w miesiącu - odpowiedział poseł PiS sugerując, że Obywatele RP mogą wybrać inny termin na protest przeciwko obchodzeniu tzw. miesięcznic smoleńskich.

 

 

Na stronie głównej portalu polsatnews.pl zadaliśmy pytanie w sondzie: Czy uważasz, że należy zakończyć organizowanie  miesięcznic smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu?

 

Sonda: większość przeciw miesięcznicom

 

Głosować i odpowiadać na pytanie "Czy uważasz, że należy zakończyć organizowanie  miesięcznic smoleńskich?" można było do godziny 23.

 

Spośród głosujących użytkowników polsatnews.pl 83,1 proc. uznało, że miesięcznice trzeba zakończyć. Tylko 16,9 proc. tych, którzy oddali swój głos w sondzie uznało, że nadal należy wspominać zmarłych w katastrofie smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim.


Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie