1,2 tony kokainy przechwycono na jachcie z Wenezueli

Świat
1,2 tony kokainy przechwycono na jachcie z Wenezueli
Flickr/Contando Estrelas/CC BY-SA 2.0/Zdj. ilustracyjne

Władze hiszpańskie przechwyciły wenezuelski jacht z 1,2 tony kokainy na pokładzie i aresztowały sześciu pasażerów - poinformowało w poniedziałek hiszpańskie MSZ. To druga w ciągu miesiąca konfiskata uderzająca w handlarzy narkotyków z Kolumbii.

Podczas pierwszej operacji 4 maja skonfiskowano 2,4 tony kokainy na pokładzie innego statku pod wenezuelska banderą na Atlantyku i aresztowano siedmiu członków wenezuelskiej załogi.

 

"W ramach tego samego dochodzenia okazało się, że handlarze narkotyków mają drugi jacht z dużą ilością narkotyków przeznaczonych na rynek hiszpański i europejski" - podało w komunikacie ministerstwo.

 

Jacht został przechwycony 4 czerwca na wodach międzynarodowych Atlantyku, około 1300 km od Wysp Kanaryjskich, kiedy kierował się w stronę Hiszpanii -  powiedział AFP rzecznik hiszpańskiej policji.

 

Według hiszpańskiego ministerstwa w operacji współpracowały amerykańska agencja antynarkotykowa (DEA) oraz brytyjska agencja ds. walki z przestępczością (NCA).

 

Skrzynie umocowane do kotwic

 

Skonfiskowany ładunek należał do mającej siedzibę w Kolumbii sieci handlu narkotykami, która próbowała przemycić go dla hiszpańskiej organizacji.

 

W ostatniej operacji kokaina była umieszczona w 40 skrzynkach "połączonych ze sobą drutem i umocowanych do dwóch kotwic" - podało ministerstwo.

 

Dwóch członków załogi, którzy próbowali wrzucić ładunek do morza, zostało zatrzymanych wraz z czterema innymi osobami na pokładzie. Natomiast w Wenezueli aresztowano siódmą osobę, bezpośrednio związaną z wysyłką narkotyków i finansowaniem przemytu - dodano w komunikacie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie