Zajeżdżał drogę, próbował zepchnąć radiowóz. Strzelanina podczas pościgu za pijanym kierowcą

Polska
Zajeżdżał drogę, próbował zepchnąć radiowóz. Strzelanina podczas pościgu za pijanym kierowcą
Polsat News

Nietrzeźwego kierowcę, uciekającego skradzionym samochodem, zatrzymali policjanci w Pogorzeli (Wielkopolskie). Funkcjonariusze oddali w kierunku jadącego auta dwa strzały, celując w opony. W trakcie pościgu 19-latek próbował zepchnąć radiowóz do rowu. Policjanci zostali lekko ranni.

St. asp. Monika Curyk z policji w Gostyniu poinformowała, że zdarzenie miało miejsce w sobotę wieczorem.

 

- Policjanci z posterunku w Kobylinie po otrzymaniu informacji o samochodzie, którym może poruszać się nietrzeźwy mężczyzna, ustawili w Kobylinie blokadę. Kierowca ominął ją i zaczął uciekać w kierunku powiatu gostyńskiego - powiedziała st. asp. Curyk.

 

Podczas prowadzonego pościgu kierowca rovera zajeżdżał policjantom drogę i starał się zepchnąć radiowóz do rowu.

 

Strzelali w opony

 

Funkcjonariusze oddali dwa strzały w kierunku opon samochodu, ale kierowca kontynuował ucieczkę. Dojechał do miejscowości Pogorzela, gdzie wjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy.

 

- Mimo to kierowca kontynuował ucieczkę. Policjanci zdołali zrównać się z jego autem, wtedy uciekinier próbował ich zepchnąć. Uderzał swoim samochodem w bok radiowozu, w wyniku czego stracił panowanie nad prowadzonym samochodem i ostatecznie zatrzymał się na słupie - poinformowała Curyk.

 

Pijany i bez prawa jazdy

 

Okazało się, że uciekającym był nietrzeźwy 19-latek, wcześniej notowany. Mężczyzna jechał skradzionym samochodem, miał 1,76 promila alkoholu we krwi.

 

- Dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany, o zdarzeniu został poinformowany prokurator. W sprawie wciąż trwają czynności - poinformowała Curyk.

 

Policjanci jadący radiowozem zostali niegroźnie ranni. Z potłuczeniami trafili do szpitala.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie