"Szpilki kontra bruk" - ekstremalne zawody sportowe w Bytomiu

Kultura

Przebiec 100 metrów - to żaden wyczyn. Ale zrobić to w szpilkach - to już trudniejsze zadanie. Zmierzyli się z nim uczestnicy cyklicznej imprezy "Szpilki kontra bruk" w Bytomiu (woj. śląskie). W konkurencji wzięli udział także mężczyźni. Niektórzy zawodnicy przywiązali buty do stóp, aby lepiej wypaść.

Sygnałem do startu był wystrzał z armaty.

 

W biegu po bruku na bytomskim rynku wystartowały nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Podczas zawodów przeprowadzanych jest kilka konkurencji, m.in bieg w obcasach niskich i wysokich, konkurencja kobiet, bieg mężczyzn oraz konkurencja dzieci.

 

Impreza odbyła się po raz trzeci.

 

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta z Bytomia. Jak informują organizatorzy celem wydarzenia jest integracja mieszkańców miasta oraz zachęcanie ich do spędzania czasu na wolnym powietrzu, poza domem.

 

 

Regulamin wyścigu ogranicza rodzaj obuwia, w którym można zaliczyć konkurencję. W biegu nie mogą brać udział osoby w obuwiu, którego wysokość obcasa wynosi poniżej 3 cm tzw. "kaczuszki". Zabrania się startowania w biegu w butach typu koturny, grube słupki oraz zabudowane półbuty i kozaki.

 

My także byliśmy tam z kamerą.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie