- Historia zatacza koło. Frasyniuk znowu walczy o naszą wolność - Michał Kamiński w Polsat News.

Polska

Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów) stwierdził w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News, że Władysław Frasyniuk jest ogromnym autorytetem, a obecna władza wynosząc go z protestu przeciwko miesięcznicy smoleńskiej osłabiła swoją pozycję. - Po dwudziestu paru latach Władysław Frasyniuk znowu walczy o naszą wolność. Historia zatacza koło - powiedział polityk.

Poseł Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów) odniósł się do zamieszek podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim w sobotę 10 czerwca. Policja usunęła manifestujących Obywateli RP, a wśród nich wyniosła Władysława Frasyniuka.

 

MSWiA podało ostatecznie, że Frasyniuk nie był zatrzymany.

 

 

Zarzuty dla legendy "Solidarności"

 

Policja zarzuca Frasyniukowi naruszenie nietykalności cielesnej. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak były opozycjonista z czasów PRL odpycha funkcjonariusza stojącego w kordonie oddzielającym Obywateli RP i osoby z nimi sympatyzujące od pozostałej części tłumu, która obchodziła w tym czasie - jak twierdzi policja - wydarzenie religijne.

 

- Władysław Frasyniuk odepchnął policjanta - przypomniała Joanna Wrześniewska-Sieger.

 

- Jeżeli ta władza boi się odepchnięcia Władysława Frasyniuka, to ma rację. Bo Władysław Frasyniuk ma gigantyczny autorytet i on tylko wzrósł po tym, co zrobił wczoraj, a w zasadzie, co jemu wczoraj zrobiono - powiedział poseł Michał Kamiński, który uważa, że wyniesienie i zatrzymanie byłego opozycjonisty jest wydarzeniem bez precedensu.

 

Historia zatacza koło

 

- To jest w sposób oczywisty symboliczne, jeżeli dzisiaj widzimy bohatera polskiej wolności, prawdziwego bohatera polskiej wolności, a nie przyszywanego bohatera własnej wolności, który 13 grudnia nie budził się we własnym łóżku i nie zajmował się karmieniem kota, tylko walką o wolność, jeżeli dzisiaj go po tych dwudziestu paru latach widzimy walczącego o naszą wolność to tylko pokazuje, że historia w jakimś sensie zatoczyła koło - stwierdził Michał Kamiński.

 

- I ta władza sobie straszliwie grabi takim zachowaniem - dodał polityk Unii Europejskich Demokratów, w latach 2007–2009 rzecznik prasowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie