Policja odzyskała broń utraconą przez funkcjonariusza w tramwaju. Zatrzymano 56-latka

Polska
Policja odzyskała broń utraconą przez funkcjonariusza w tramwaju. Zatrzymano 56-latka
Polsat News

Po nocnej akcji poszukiwawczej policja odnalazła służbową broń utraconą przez jednego z policjantów. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w jednym z tramwajów. Jak się okazało, plecak z bronią zabrał 56-letni mężczyzna. Gdy zorientował się, co jest w środku... wystawił go na swoją klatkę schodową.

Funkcjonariusz z oddziału prewencji poznańskiej policji jechał w piątek ok. godz. 19 do pracy na nocną służbę. Po wyjściu z tramwaju zorientował się, że nie ma przy sobie plecaka, w którym przewoził broń. W wyniku tego w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu został wszczęty alarm i rozpoczęła się akcja poszukiwawcza.

 

W sobotę rano rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował, że broń udało się odnaleźć.

 

Jak tłumaczył, tuż przed północą w mieszkaniu przy ul. Małeckiego funkcjonariusze zatrzymali 56-latka, który zabrał plecak. - Mężczyzna był w swoim mieszkaniu, a plecak w obawie przed tym co zrobił, wystawił na klatkę schodową - dodał Borowiak.

 

PAP

mta/dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie