Śmiertelny wypadek na Orlej Perci w Tatrach. Turystka spadła w przepaść

Polska
Śmiertelny wypadek na Orlej Perci w Tatrach. Turystka spadła w przepaść
wikimedia.org/CC BY-SA 4.0

Na Orlej Perci w Tatrach Wysokich, pomiędzy Grantami a Krzyżnem, doszło w sobotę do śmiertelnego wypadku. Ratownicy na pokładzie śmigłowca przetransportowali do Zakopanego ciało turystki, która spadła w przepaść.

- Turystka najprawdopodobniej poślizgnęła się i spadła w przepaść z dużej wysokości. W wyniku upadku, zmarła na miejscu - relacjonował ratownik dyżurny TOPR Kuba Hornowski.

 

Na pomoc ratowników TOPR wezwali telefonicznie inni turyści, współtowarzysze wędrówki kobiety. Wypadek miał miejsce w sobotę około godziny 15:00, ale akcja transportu ciała do Zakopanego zakończyła się dopiero wieczorem.

 

Wylot śmigłowca uniemożliwiał niski pułap chmur. Dopiero kiedy warunki pozwoliły na start, ratownicy dotarli na miejsce i desantowali się z pokładu maszyny w rejonie miejsca wypadku.

 

Najtrudniejszy szlak w Tatrach

 

Orla Perć to najtrudniejszy wysokogórski szlak turystyczny w Tatrach. Ciągnie się od Przełęczy Zawrat skalistymi graniami, urwiskami i szczytami po Przełęcz Krzyżne.

 

Powyżej górnej granicy lasu w Tatrach Wysokich na szlakach nadal leżą płaty twardego śniegu, który występuje na niemal wszystkich przełęczach i szlakach prowadzących na szczyty i granie, szczególnie po ich północnej stronie - informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

W ostatnich dniach doszło również do groźnych wypadków przy szlaku na Rysy, gdzie na twardym śniegu poślizgnęły się cztery osoby i z obrażeniami zostały przetransportowane przez ratowników do szpitala.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie