Wyłudzili 14,5 mln zł, stosując karuzelę podatkową VAT. Wśród zatrzymanych przywódca kibiców Cracovii

Polska
Wyłudzili 14,5 mln zł, stosując karuzelę podatkową VAT. Wśród zatrzymanych przywódca kibiców Cracovii
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Zarzuty stworzenia grupy przestępczej oraz oszustw znacznej wartości usłyszeli trzej mężczyźni, którzy stosując karuzelę podatkową VAT, wyłudzili 14,5 mln zł. Zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na trzy miesiące - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Okręgowa z Legnicy prowadzi śledztwo, w którym podejrzani o stworzenie grupy wyłudzającej podatek VAT są Zbigniew P. oraz Robert J. - uznawany za nieformalnego przywódcę jednej z grup kibiców klubu piłkarskiego Cracovia Kraków.

 

Do przestępstw podatkowych dochodziło "przy obrocie oponami samochodowymi, urządzeniami wyposażenia warsztatów samochodowych i usług obejmujących działanie i funkcjonowanie warsztatów samochodowych. Podmioty gospodarcze prowadzone przez członków grupy dopuszczały się wyłudzenia podatku VAT w związku z rzekomym reeksportem tych towarów" - napisano w komunikacie PK.

 

W sumie wyłudzono ponad 14,5 mln zł podatku. Śledczy ustalili też, że podejrzani wyłudzili od znanego producenta opon 1,5 mln zł, oszukując go w rozliczeniach.

 

Na wniosek prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec organizatorów procederu Zbigniewa P., Roberta J. oraz trzeciego podejrzanego Aleksandra B., który z nimi współpracował.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie