"#Supermodelka Plus Size" - finałowa piętnastka zamieszkała w domu modelek

Kultura
"#Supermodelka Plus Size" - finałowa piętnastka zamieszkała w domu modelek
Polsat/

Jurorzy programu "#Supermodelka Plus Size" wybrali 15 dziewczyn, które ich zdaniem mają szansę na międzynarodową karierę. Uczestniczki zamieszkały już w domu modelek i przez najbliższe tygodnie będą musiały zmierzyć się z zadaniami, które pozwolą wyłonić tę najlepszą.

Udział w programie chciało wziąć przeszło tysiąc dziewczyn w wieku od 18 do 28 lat, noszących rozmiar 42 i większy. Tylko 52 z nich dostały zaproszenie na castingi, które odbyły się 30 i 31 maja. Z kolei z tej grupy jury wyłoniło 15 kandydatek, które mają szansę pokazać w programie, jakie są ich atuty.

 

Zmierzą się z zadaniami

 

Na uczestniczki, które zamieszkały w domu modelek, w najbliższych tygodniach czeka wiele zadań.  Pozwolą im one nie tylko sprawdzić własne możliwości, ale również pokonać lęki czy zmierzyć się z problemami z przeszłości. Ostatecznie zadania zweryfikują także, która z dziewczyn ma największe szanse na zostanie supermodelką plus size. Na razie trudno ocenić, komu przypadnie zwycięstwo w programie, jurorzy wiedzą jednak dokładnie, kogo szukają.

 

- W tym zawodzie ważny jest charakter, osobowość, wyobraźnia i inteligencja – powiedziała Ewa Minge, projektantka i jurorka pierwszej edycji programu Telewizji Polsat "#Supermodelka Plus Size".

 

Ewa Minge: rozmiar nie zwalnia z dbania o ciało

 

- Modelka plus size ma oczywiście wzbudzać w nas tolerancję, wywołać akceptację, ale też - podobnie jak modelka w standardowym rozmiarze - zachwyt. Ważne są odpowiednie proporcje. Większy rozmiar nie oznacza zaburzeń sylwetki, nie propaguje otyłości i nie zwalnia dziewczyn z konieczności ćwiczenia i dbania o ciało - wyjaśniła polska projektantka i jurorka programu.

 

Która z uczestniczek programu "#Supermodelka Plus Size" najlepiej wpisze się w tę definicję?

 

#Supermodelka Plus Size od września na antenie Polsatu

 

Losy wybranych do udziału w show dziewczyn z całej Polski będziemy mogli śledzić już od września w Polsacie. Będą je oceniać jurorzy: Ewa Minge, Emil Biliński, Ewa Zakrzewska i Rafał Maślak.

 

Program "#Supermodelka Plus Size" oparty jest na niemieckim formacie "Curvy Supermodel", na licencji firmy Armoza Formats. W pierwszym sezonie zobaczymy 10 odcinków. Za produkcję odpowiada Rochstar.

 

Polsat

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie