Rottweiler rzucił się na 8-letnią dziewczynkę. Zaatakował podczas zabawy

Polska
Rottweiler rzucił się na 8-letnią dziewczynkę. Zaatakował podczas zabawy
wikimedia.org/CC BY-SA 3.0

Dziewczynka znała psa i dlatego zaczęła się z nim bawić. Niespodziewanie rottweiler rzucił się na nią i dotkliwie pogryzł. 8-latka ma poważne obrażenia twarzy, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przebywa w szpitalu dziecięcym w Krakowie. Pies zaatakował dziecko na prywatnej posesji w Jaśle na Podkarpaciu, gdzie odbywały się poprawiny po weselu.

Do pogryzienia dziewczynki doszło w niedzielę późnym wieczorem. Na prywatnej posesji trwała impreza - poprawiny po weselu. Uczestnicy zabawy znajdowali się przed domem. Wśród nich była 8-latka oraz jej 30-letnia matka.

 

Dziewczynka podeszła do psa, który należał do właściciela posesji i zaczęła się z nim bawić. W pewnym momencie rottweiler rzucił się na nią i dotkliwie pogryzł w twarz i w głowę. 

 

Dziewczynka została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala w Jaśle, a następnie do szpitala w Rzeszowie. Z uwagi na doznane obrażenia, obecnie znajduje się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Bawiła się z nim wiele razy

 

Policjanci w tej sprawie wszczęli dochodzenie z art. 160 kodeks karnego pod kątem narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

Dokładne okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.  

 

Wiadomo, że dziewczynka znała psa i bawiła się z nim już wcześniej. Funkcjonariusze ustalili także, że zwierzę było szczepione przeciw wściekliźnie.

 

Rottweilery to duże i bardzo silne psy. Często wykorzystywane jako psy obronne i stróżujące. W Polsce rottweiler został ujęty w wykazie ras psów uznawanych za agresywne.

 

polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie