Rosyjskie media: Comey nie przedstawił dowodów przeciwko Trumpowi

Świat
Rosyjskie media: Comey nie przedstawił dowodów przeciwko Trumpowi
PAP/EPA/SHAWN THEW

Podczas zeznań przed komisją Senatu USA były szef FBI James Comey nie przedstawił "bezpośrednich dowodów" przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi - oceniają media rosyjskie, które w nocy z czwartku na piątek zrelacjonowały wystąpienie Comeya.

Agencja TASS, przekazując wypowiedzi Comeya, podkreśliła, że nie dostarczył on "bezpośrednich dowodów przeciwko Trumpowi" i "nie przedstawił żadnych nowych dowodów na przedwyborczą »zmowę« między sztabem Donalda Trumpa i Rosją".

 

Agencja RIA Nowosti zaznaczyła, że fakty, które przedstawił Comey, "formalnie potwierdzały linię Trumpa". Jednak w wystąpieniu byłego szefa FBI znalazły się elementy będące dla Trumpa "ewidentnymi pułapkami", jak oskarżenie prezydenta o kłamstwo i próby dyskredytacji - wskazała agencja.

 

Cytowany przez nią ekspert waszyngtońskiego Eurasia Center, Earl Rasmussen ocenił, że choć Comey zapewnił, iż jest przekonany, że Rosja ingerowała w wybory w USA, to nie przedstawił na to żadnych dowodów.

 

Zeznania Comeya "nie dowodzą, że Trump naruszył prawo, jednak mogą nadać nowy impuls rozwojowi +skandalu rosyjskiego+ w Białym Domu" - prognozuje portal Gazeta.ru.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie