Został zwolniony, bo… był zbyt uroczy. Na szczęście policyjny pies znalazł nową pracę

Kultura
Został zwolniony, bo… był zbyt uroczy. Na szczęście policyjny pies znalazł nową pracę
Facebook/Governor of Queensland

Owczarek niemiecki Gavel już od 10. tygodnia życia był szkolony do pracy w policji. Miał patrolować okolicę, pomagać w tropieniu przestępców i wspierać policjantów podczas zatrzymań. Rzecz w tym, że piesek okazał się zbyt towarzyski - cieszył się na widok każdej napotkanej osoby, z każdym próbował się bawić, a od łapania złoczyńców wolał pieszczoty. Australijska policja postanowiła zwolnić Gavela.

Gavel pracował dla policji w Queensland w Australii. Jako oficjalną przyczynę zwolnienia psa podano to, że "nie miał odpowiednich cech charakteru do pracy w służbach".

 

 

 

Gavel nie musiał jednak martwić się bezrobociem - towarzyski psiak został doceniony przez gubernatora Paula de Jersey’a, który nadał mu funkcję "Vice-Regal Dog". Teraz owczarek wita gości wchodzących do siedziby gubernatora i towarzyszy mu w oficjalnych spotkaniach.

 

 

- Gavel jest ceniony i bardzo kochany - powiedział dziennikowi "Brisbane Times" rzecznik biura gubernatora Queensland.

 

 

Jak podkreślił rzecznik, owczarek zdążył już "wyrosnąć z czterech strojów służbowych i wnieść niewypowiedzianą radość w życie gubernatora, pracowników jego biura oraz tysięcy mieszkańców Queensland, którzy odwiedzili siedzibę de Jersey’a".

 

 

Gavel jest bez wątpienia ulubieńcem gubernatora, który często publikuje w sieci zdjęcia "pracownika".

 

 

The Telegraph

 

pam/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie