Kamery nagrały podpalacza. Był na stażu w OSP i "chciał się podszkolić"

Polska
Kamery nagrały podpalacza. Był na stażu w OSP i "chciał się podszkolić"
Nadleśnictwo Celestynów

Strażnicy leśni z Celestynowa (woj. mazowieckie) na początku maja wieszali nowe kamery, które miały monitorować wjazd do lasu. Kwadrans później jedna z kamer zarejestrowała przyszłego podpalacza. Udało się go teraz zidentyfikować i zatrzymać. Okazało się, że sprawca odbywa staż w ochotniczej straży pożarnej, a powodem podpalenia była chęć "podszkolenia się" i obejrzenia z bliska akcji gaśniczej.

Jeszcze tego samego dnia, w którym leśnicy zamontowali kamery, otrzymano zgłoszenie o pożarze lasu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

 

Podpalił las i wrócił zobaczyć akcję strażaków


Straż Leśna analizując nagrania z monitoringu zidentyfikowała sprawcę, który kilka godzin po podpaleniu ponownie pojawił się w pobliżu miejsca zdarzenia, obserwując akcję straży pożarnej. Nie wiedział, że został nagrany na leśną fotopułapkę.


Dzięki współpracy strażników leśnych i policjantów z Celestynowa zatrzymano 18-letniego mężczyznę, który przyznał się do dwóch podpaleń.


Sprawca odbywał staż w ochotniczej straży pożarnej i chciał "podszkolić się" i obejrzeć z bliska akcję gaśniczej.

 

 

Dobrowolnie poddał się karze


Podpalacz dobrowolnie poddał się karze ograniczenia wolności na 8 miesięcy, z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.


Zatrzymanie podpalacza z Celestynowa to kolejne, podczas którego wykorzystano zdjęcia zrobione przez leśną fotopułapkę. Pod koniec maja zatrzymano wielokrotnego podpalacza w Nadleśnictwie Durowo (RDLP w Pile).


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie