"Dobrze się czuję jako mężczyzna, który ma macicę". Urodzi syna dzięki zachowaniu żeńskich narządów

Świat
"Dobrze się czuję jako mężczyzna, który ma macicę". Urodzi syna dzięki zachowaniu żeńskich narządów
Biff and I/Facebook.com

Trystan Reese i Biff Chaplow z Portland w Stanach Zjednoczonych spodziewają się syna. Mężczyźni adoptowali już dwoje dzieci, a w lipcu ich rodzina powiększy się o biologicznego potomka. Reese urodził się kobietą, ale zawsze czuł się mężczyzną. Chociaż przyjmował męskie hormony, a jego wygląd był lekko zmodyfikowany, zachował żeńskie narządy płciowe i układ rozrodczy.

Zanim partnerzy podjęli decyzję o biologicznym dziecku, radzili się lekarzy, czy ciąża będzie bezpieczna dla organizmu Trystana. Mężczyzna odstawił testosteron, żeby przygotować się na zapłodnienie. Rok temu pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem.

 

Typowy przebieg ciąży

 

Udało mu się zajść w ciążę po pięciu miesiącach starań. Trystan tłumaczy, że mimo męskiej tożsamości chciał zachować żeńskie narządy płciowe, ponieważ dobrze czuje się ze swoim ciałem i uważa je za dar.

 

- Dobrze się czuję jako mężczyzna, który ma macicę i może urodzić dziecko. Nie uważam, że jestem przez to mniej męski - tłumaczy Trystan.

 

Przebieg ciąży nie różni się od kobiecego - Trystan zmaga się z nudnościami i zachciankami żywieniowymi jak większość przyszłych mam.

 

Partnerzy mówią, że są bardzo oddanymi rodzicami i będą dbać o syna tak troskliwie jak o adoptowane dzieci (od 2011 roku opiekują się bratankiem i bratanicą Biffa).

 

 

Gwiazdy mediów społecznościowych

 

Trystan i Biff są ze sobą związani od siedmiu lat. Od kiedy media zaczęły interesować się historią ich rodziny, partnerzy prowadzą swoje konto na Facebooku, na którym dzielą się doświadczeniami z wychowywania dzieci i komentują wydarzenia społeczno-polityczne. Zachęcają między innymi do zabierania dzieci na parady równości.

 

Partnerzy twierdzą, że w związku z ciążą Trystana spotykają się ze znacznie większą niechęcią w sieci niż na ulicy. Mimo to Trystan używał różnych sposobów na ukrycie coraz większego brzucha podczas wyjścia do sklepu czy podróży komunikacją miejską.

 

 

CNN, polsatnews.pl

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie