Zarzuty korupcyjne dla ortopedy prof. Jacka K.

Polska
Zarzuty korupcyjne dla ortopedy prof. Jacka K.
Pixabay.com/valelopardo/Zdj. ilustracyjne

Poznański ortopeda prof. Jacek K. usłyszał 9 zarzutów o charakterze korupcyjnym - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Magdalena Mazur-Prus. Łączna kwota korzyści majątkowych, jakie miał przyjąć lekarz, to ok. 20 tys. zł.

Jak tłumaczyła prok. Magdalena Mazur-Prus, do przyjmowania korzyści majątkowych przez Jacka K. miało dochodzić od czerwca do października 2016 r. Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia.

 

Wobec prof. Jacka K. zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym m.in. dozór policji i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Ortopeda dostał też zakaz wykonywania zawodu lekarza w jednostkach publicznej służby zdrowia.

 

Prof. Jacek K. został zatrzymany we wtorek w swoim gabinecie w szpitalu. Profesor od grudnia jest pełnomocnikiem rektora Uniwersytetu Medycznego ds. restrukturyzacji szpitala ortopedycznego im. W. Degi, wcześniej był szefem Kliniki Ortopedii i Traumatologii i dyrektorem Lubuskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Świebodzinie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie