Ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Myślał, że jest bezkarny. Dopadli go "Łowcy cieni"

Polska
Ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Myślał, że jest bezkarny. Dopadli go "Łowcy cieni"
MaX Pixel

25-letni mężczyzna był poszukiwany sześcioma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Ukrywającego się w Wielkiej Brytanii od czterech lat mężczyznę znaleźli szczecińscy "Łowcy cieni". Zbieg trafił do Zakładu Karnego w Warszawie, gdzie ma do odsiedzenia wyrok 3 lat więzienia.

Poszukiwania 25-letniego mieszkańca Szczecina rozpoczęto we wrześniu 2013 r. Do funkcjonariuszy z sekcji poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Szczecinie sprawa trafiła w kwietniu 2015 r.


Śledczy ustalili, że mężczyzna ukrywał się od dłuższego czasu poza granicami Polski min. na terenie Niemiec, gdzie również wchodził w konflikt z prawem.

 

Nie stawiał oporu, był zdziwiony


Szczecińscy "Łowcy cieni" poprosili o wsparcie funkcjonariuszy Biura Międzynarodowej Współpracy Policji w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, co zakończyło się ujęciem przestępcy na terenie w Wielkiej Brytanii.


Mężczyzna podczas zatrzymania nie stawiał oporu, był zdziwiony, kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi. Nie spodziewał się, że polskie służby odnajdą go poza granicami Polski.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze