Matka dziecka, które wypadło z okna bloku w Jędrzejowie była pijana

Polska
Matka dziecka, które wypadło z okna bloku w Jędrzejowie była pijana
Polsat News

Nowe fakty ws. śmierci 14-miesięcznej dziewczynki z Jędrzejowa (Świętokrzyskie). Okazuje się, że gdy dziecko wypadło z okna, przebywało pod opieką pijanej matki. Prokuratura poinformowała w czwartek, że kobieta miała 1,95 promila alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło w zeszłą środę po południu, na jednym z jędrzejowskich osiedli. 14-miesięczna dziewczynka zginęła na miejscu - po upadku z okna IV piętra mieszkania bloku. Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci dziecka, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie.

 

Dziecko w mieszkaniu przebywało z 33-letnią matką. Tuż po tragedii kobietę - z uwagi na stan zdrowia - przewieziono do miejscowego szpitala. Pobrano od niej m.in. krew do badań na zawartość alkoholu.

 

Kobiecie grozi do 5 lat więzienia

 

"Dziś uzyskano wynik badania, które jednoznacznie wskazuje, że kobieta była nietrzeźwa - stężenie alkoholu we krwi wyniosło 1,95 promila" - podała w czwartkowym komunikacie kielecka prokuratura okręgowa.

 

Prokuratorskie postępowanie prowadzone jest w sprawie "narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad nim, i nieumyślnego spowodowania jego śmierci". Czyn ten jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie