"Naprawdę chcecie, by w Polsce odbyła się impreza z udziałem muzułmańskich imigrantów?". PiS na Twitterze o Przystanku Woodstock

Polska
"Naprawdę chcecie, by w Polsce odbyła się impreza z udziałem muzułmańskich imigrantów?". PiS na Twitterze o Przystanku Woodstock
Przystanek Woodstock - Woodstock Festival/Facebook.com

Po słowach Mariusza Błaszczaka w sprawie opinii policji na temat bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock, PiS sięgnęło do wpisu Jerzego Owsiaka z lutego ubiegłego roku. Autor postu na oficjalnym Twitterze partii zacytował wypowiedź Owsiaka na temat imigrantów i opatrzył ją komentarzem "Dziwi się, że służby mają zastrzeżenia?".

PiS wybrało fragment z wpisu Jerzego Owsiaka na Facebooku z 10 lutego 2016 roku. Owsiak odniósł się wówczas do słów Mariusza Pudzianowskiego, który po atakach w Calais opublikował na Facebooku zdjęcie kija baseballowego. "Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji" - napisał wtedy Pudzianowski.

 

Infografika z fragmentem wpisu

 

"Mariusz, ja bym przeprosił (...)" - odpowiedział wtedy Owsiak. "Jesteśmy Mariusz przed kolejnym Najpiękniejszym Festiwalem Świata - Przystankiem Woodstock. Co roku zjeżdża się tam ogromna ilość fanów, nie tylko muzyki, ale przede wszystkim niesamowitej, jedynej na świecie atmosfery, którą razem stworzyliśmy. Fani przyjeżdżają nie tylko z Polski, ale kilkadziesiąt tysięcy ludzi przyjeżdża z całej Europy. We Frankfurcie nad Odrą - mieście tuż obok Kostrzyna - przebywa kilka tysięcy emigrantów. Powiem Ci tak - jesteśmy otwarci na to, że do nas przyjadą. Jesteśmy na to przygotowani. Będziemy o tym mówili. Jestem na 100 proc. przygotowany, że w super zabawie także z ich udziałem pomogą nam woodstockowicze. Nie zrobi tego żadna instytucja z nakazami i zakazami. Zrobimy to my."

 

Ten fragment opatrzono na Twitterze PiS komentarzem: "Jerzy Owsiak zaprosił imigrantów przebywających w Niemczech na Woodstock".

 

 

Wypowiedź Owsiaka o imigrantach już wtedy wywołała dyskusję, ale post był aktualizowany.

 

"Moi Drodzy, dziękuję, że kulturalnie dyskutujemy na coś, co tak mocno zakręciło na innych portalach. Ja również dorzuciłem do dyskusji. Bardziej chciałbym usłyszeć Wasze pomysły, jak ten problem rozwiązać. Jak chronić transporty, czy może powinien się tym zająć nasz rząd, dając wsparcie wszystkim firmom? Nie idźmy w dyskusję o imigrantach, bo chyba już wszystko - jeżeli chodzi o nasze odczucia - zostało wypowiedziane. Co zrobić, żeby samochody Mariusza i innych przewoźników bezpiecznie podróżowały po Europie w obecnej sytuacji?" - pytał szef WOŚP.

 

 

 

Błaszczak nie chce Przystanku Woodstock

 

- Opinia policji dotycząca Przystanku Woodstock będzie negatywna - powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak na antenie Polskiego Radia. - Wszyscy mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą. W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak - dodał minister.

 

Jerzy Owsiak odniósł się do tych słów w oświadczeniu.

 

"31 maja Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim wydała opinię dotyczącą tegorocznego Festiwalu. Nie jest ona - jak Pan mówi negatywna - jest ona taka sama jak rok temu. Mówi ona o podejmowanych przygotowaniach i przewidywanych zagrożeniach" - napisał organizator WOŚP i Przystanku Woodstock. Zapewnił też, że tegorocznej edycji Przystanku będą towarzyszyły dodatkowe zabezpieczenia.

 

Zmiany na festiwalu

 

"Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian poprawiających bezpieczeństwo - wytyczymy i ogrodzimy miejsca do zabawy przed scenami, wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli zakaz wnoszenia napojów i plecaków w ten sektor. Zwiększymy także kontrole przy wszystkich drogach i traktach dojazdowych na festiwal. Wytyczone są nowe, dalekie od miejsca zabawy, miejsca  parkingowe dla samochodów" - wyliczał Jerzy Owsiak.

 

polsatnews.pl

mta/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie