"Zgrana płyta". Wiceszef MON o kolejnym wniosku PO o odwołanie ministra

Polska

- Co posiedzenie Sejmu słyszymy o wniosku o odwołanie któregoś ministra. To już jest zgrana płyta. Gdyby PO raz na jakiś czas z czymś takim wyszła, to może miałoby to jakąś wartość - ocenił w programie "Gość Wydarzeń" Bartosz Kownacki. Zdaniem wiceszefa MON, Platforma "nic innego nie potrafi".

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna złożył w środę wniosek o wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, który - według niego - ponosi odpowiedzialność "za karygodne rzeczy, jakie dzieją się w polskiej policji".

 

Chodzi przede wszystkim o sprawę śmierci Igora Stachowiaka. W połowie maja ubiegłego roku został zatrzymany na wrocławskim rynku. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Sprawa wróciła po wyemitowaniu reportażu w TVN24, gdzie m.in. pokazano zapis z kamery paralizatora, którego kilkakrotnie użyto wobec mężczyzny.

 

- Jeśli taka jest narracja opozycji, która tylko to potrafi zaproponować, to mogę pokazać ilość incydentów i wypadków śmiertelnych na komendach policji za czasów PO - powiedział Kownacki w rozmowie z Beatą Lubecką.

 

"Bzdura, nieprawda, nikt nie krył"

 

Wiceszef MON pytany był o to, czy - tak jak mówi opozycja - minister Kamiński i minister Ziobro kryli to, co się wydarzyło we Wrocławiu. - Bzdura, nieprawda, nikt nie krył - odpowiedział.

 

- Jeżeli jedyną propozycją dzisiejszej opozycji do debaty publicznej są inwektywy, insynuacje i wnioski o odwołanie tego lub innego ministra, to znaczy, że jakość tej opozycji bardzo spadła i nie ma realnej, merytorycznej debaty publicznej - przyznał wiceminister obrony. Jak dodał, wnioski o odwołanie szefów resortów "zaczynają go powoli nudzić".

 

"Bardzo dobry minister"

 

Kownacki przyznał, że Mariusz Błaszczak jest "bardzo dobrym ministrem spraw wewnętrznych i administracji".

 

- Uważam, że ataki są nieuprawnione i niesprawiedliwe. Bardzo dobry minister, który w zestawieniu z tym, co działo się za czasów Platformy, rzeczywiście chce wprowadzać zmiany - ocenił wiceszef MON.

 

"Wilcze prawo opozycji"

 

Lubecka zauważyła w rozmowie z Kownackim, że gdyby "taka sytuacja" (śmierci Igora Stachowiaka - red.) wydarzyła się za czasów rządów PO, to PiS "biłoby na alarm i żądałoby głowy ministra spraw wewnętrznych.

 

- Wilcze prawo opozycji - odpowiedział jej Kownacki. - Co posiedzenie Sejmu słyszymy o wniosku o odwołanie któregoś ministra. To już jest zgrana płyta. Gdyby PO raz na jakiś czas z czymś takim wyszła, to może miałoby to jakąś wartość - ocenił wiceszef MON.

 

Polsat News

zdr/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze