Zatrzymanie znanego ortopedy w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa

Polska
Zatrzymanie znanego ortopedy w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa
Henryk Borawski/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0

Nie wcześniej niż w czwartek można spodziewać się informacji na temat postępowania w sprawie prof. Jacka K. - powiedziała prok. Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Znanego poznańskiego lekarza ortopedę zatrzymano we wtorek w jego gabinecie.

- Na tę chwilę możemy powiedzieć jedynie, że pan doktor został zatrzymany w związku z postępowaniem nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu do dyspozycji prokuratora w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa - powiedziała prok. Magdalena Mazur-Prus.

 

Jak dodała, nie zostały jeszcze wykonane czynności z udziałem osoby zatrzymanej. - Dopóki te czynności nie zostaną wykonane, a więc dopóki nie zostanie ogłoszone postanowienie o przedstawieniu zarzutów i podjęta decyzja co do ewentualnych dalszych czynności (…) prokurator prowadzący postepowanie nie wyraża zgody na podawanie szczegółów sprawy do wiadomości publicznej".

 

- Myślę, że informacji na temat sprawy nie należy spodziewać się wcześniej niż w czwartek - zaznaczyła.

 

Od chwili zatrzymania prokuratura ma 48 godzin na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów.

 

Śledztwo prowadzone od dłuższego czasu

 

Według informacji policji, śledztwo przeciwko lekarzowi prowadzone było już od dłuższego czasu. Jak mówił rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, prof. Jacek K. został zatrzymany we wtorek w swoim gabinecie w szpitalu.

 

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Wilczak powiedział, że do czasu, kiedy władze uczelni nie będą miały wiarygodnych informacji o ewentualnych zarzutach dla profesora, Uniwersytet Medyczny nie będzie komentował sprawy.

 

Informację o zatrzymaniu podała w środę "Gazeta Wyborcza"; profesor Jacek K. od grudnia jest pełnomocnikiem rektora Uniwersytetu Medycznego ds. restrukturyzacji szpitala ortopedycznego im. W. Degi, wcześniej był szefem Kliniki Ortopedii i Traumatologii i dyrektorem Lubuskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Świebodzinie.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie