Uszkodziła samochody, przystanek autobusowy i zraniła dziecko. Chciała poprawić manewr parkowania

Polska
Uszkodziła samochody, przystanek autobusowy i zraniła dziecko. Chciała poprawić manewr parkowania
swietokrzyska.policja.gov.pl

56-letnia kobieta jadąc na zakupy do supermarketu skręciła na parking. Po chwili stwierdziła, że powinna manewr poprawić. Cofając uderzyła w znak drogowy, a potem uszkodziła trzy inne pojazdy, naruszyła konstrukcję przystanku autobusowego i zraniła 11-letnią dziewczynkę, która doznała urazu nogi. Kobiecie najprawdopodobniej zostanie odebrane prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w Połańcu (woj. świętokrzyskie) we wtorek około godz. 15:30 - poinformował polsatnews.pl asp. Mariusz Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

 

Kierująca suzuki wycofując auto zahaczyła o znak drogowy przy ulicy Żapniowskiej i urwała w swoim samochodzie zderzak. Gdy wysiadła, aby sprawdzić, co się stało, samochód zaczął się staczać. Samochód posiadał automatyczną skrzynię biegów, a 56-latka zapomniała o zaciągnięciu hamulca ręcznego.

 

Pomyliła pedał hamulca z pedałem gazu

 

Kobieta zdążyła jeszcze wsiąść do samochodu, jednak zamiast pedału hamulca, nacisnęła pedał gazu. W tym momencie kierująca straciła nad nim panowanie.

 

Auto obróciło się wokół własnej osi i z impetem kolejno uderzało w inne zaparkowane pojazdy, które zostały uszkodzone. Kobieta ponownie gwałtownie ruszyła, uderzając tym razem w bok przystanku autobusowego i naruszając jego konstrukcję.

 

 

Dzieci na przystanku

 

W chwili uderzenia z drugiej strony przystanku stała grupa dzieci. W wyniku zdarzenia 11-letnia dziewczynka doznała urazu nogi.

 

56-latka była trzeźwa. Kobieta po udzieleniu pomocy medycznej z lekkimi obrażeniami ciała wróciła do domu. Odebrano jej dowód rejestracyjny samochodu, a w najbliższych dniach najprawdopodobniej straci prawo jazdy.

 

 

polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie