Teresa Czerwińska nową wiceminister finansów

Polska
Teresa Czerwińska nową wiceminister finansów
Adam-dalekie-pole/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Teresa Czerwińska, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, została powołana w środę na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Dotąd była wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego - poinformował resort finansów.

Teresa Czerwińska jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, ekspertem od budżetowania i finansów publicznych.

 

43 - letnia Czerwińska studia magisterskie ukończyła na Wydziale Nauk Społecznych (w 1997 roku) oraz na Wydziale Zarządzania (w 1998 roku) Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Autorka publikacji naukowych z zakresu ekonomii

 

Jak napisano w komunikacie resortu finansów "zainteresowania naukowe Pani minister oraz aktywność w charakterze eksperta w praktyce gospodarczej koncentrują się w obszarze zarządzania finansami i ryzykiem podmiotów gospodarczych oraz publicznych, a także budżetowania".

 

Czerwińska jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych w zakresie zarządzania finansami, inwestycji, ubezpieczeń oraz analizy ryzyka instytucji finansowych.

 

W kadencji 2015-2018 jest sekretarzem Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. Aktywnie promuje nurt zarządzania finansami zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności oraz badania nad rynkiem kapitałowym. W 2014 powołana przez Ministra Gospodarki na Członka Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw.

 

Profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Gdańskim

 

W latach 2010 - 2011 była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2011 roku - do chwili obecnej zatrudniona jako profesor nadzwyczajny w Katedrze Systemów Finansowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Jest mężatką, ma jedną córkę. Jest miłośniczką teatru i muzyki klasycznej.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie