Papież: bardzo potrzeba modlitwy chrześcijan, żydów i muzułmanów o pokój

Świat
Papież: bardzo potrzeba modlitwy chrześcijan, żydów i muzułmanów o pokój
PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

- W naszych czasach bardzo potrzeba modlitwy chrześcijan, żydów i muzułmanów o pokój - mówił w środę papież Franciszek podczas audiencji generalnej. W ten sposób zapowiedział czwartkową inicjatywę "Minuta dla pokoju", która odbędzie się w wielu krajach świata.

Zwracając się do ponad 15 tys. wiernych obecnych na audiencji na placu Świętego Piotra, papież wyjaśnił, że inicjatywa "Minuta dla pokoju" organizowana jest w rocznicę spotkania modlitewnego w intencji pokoju, w którym uczestniczył w Watykanie 8 czerwca 2014 roku wraz z ówczesnym prezydentem Izraela Szimonem Peresem i przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

 

"Bóg nie może być bez nas"

 

O innej inicjatywie w intencji pokoju Franciszek mówił pielgrzymom z Polski. Pozdrowił przybyłą z Radomia delegację stowarzyszenia "Comunita Regina della Pace". Franciszek powiedział następnie: "W ramach podjętej inicjatywy 12 Gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju realizuje ono projekt ustanowienia w świecie 12 centrów adoracji Eucharystii i nieustannej modlitwy o pokój, w miejscach najbardziej zapalnych".

 

- Na ich prośbę poświęciłem dzisiaj ołtarz adoracji: Adoratio Domini in unitate et pace przeznaczony dla Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Południowej. Niech waszej modlitwy o pokój nie zabraknie podczas nabożeństw czerwcowych, poświęconych szczególnej czci Serca Pana Jezusa - wezwał Polaków.

 

Wcześniej w katechezie papież powiedział, że nazywanie Boga Ojcem jest "wielką rewolucją, jaką chrześcijaństwo odciska w psychologii religijnej człowieka".

 

Dodał też: "Możemy być dalecy, wrogo nastawieni, możemy określać się jako bezbożnicy. Ale Ewangelia Jezusa Chrystusa objawia nam, że Bóg nie może być bez nas". - On nigdy nie będzie Bogiem bez człowieka - wskazał Franciszek.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie