Myśleli, że uniknęła zamachu w Londynie. Znaleziono ciało 21-latki

Świat
Myśleli, że uniknęła zamachu w Londynie. Znaleziono ciało 21-latki
Facebook/Sara Zelenak

21-letniej Sary Zelenak z Australii, która miała uciec przed zamachowcami w Londynie, szukała rodzina i przyjaciele, a także media i internauci. W środę matka kobiety poinformowała jednak, że dziewczyna nie przeżyła zamachu. "Sara nie żyje, znaleziono ciało, a badania DNA potwierdziły, że to ona. Dziękuję wszystkim za wsparcie" - napisała na Facebooku.

Sara Zelenak była na moście London Bridge w momencie, w którym zamachowcy wjechali w tłum ludzi, a następnie wysiedli z pojazdu i zaatakowali przechodniów nożami w pobliżu targu Borough Market. Od tego czasu nie było z nią kontaktu.

 

Poszukiwania w mediach społecznościowych

 

Od sobotniej nocy rodzina i przyjaciele desperacko poszukiwali kobiety m.in. na Facebooku.

 

W środę matka 21-latki poinformowała jednak na tym portalu społecznościowym, że nie ma już nadziei.

 

"Sara Zelenak nie żyje. Znaleziono ciało, a badania DNA potwierdziły, że to ona. Dziękuję wszystkim za wsparcie" - napisała na swoim profilu.

 

Wcześniej uniknęła dwóch zamachów

 

21-latka w maju uniknęła zamachu w Manchesterze. Miała bowiem wybierać się na koncert Ariany Grande. Jak podał dziennik "Daily Mail", cytując jej matkę, dziewczyna miała nawet bilet na to wydarzenie, jednak ostatecznie z nieznanych przyczyn nie wybrała się na koncert, po którym zamachowiec zdetonował bombę.

 

W wyniku eksplozji zginęły tam 22 osoby, a 119 zostało rannych.

 

Według relacji matki, Zelenak była także na Moście Westminsterskim w Londynie na dobę przed tym, gdy w marcu doszło tam do zamachu terrorystycznego. 22 marca po południu napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej.

 

Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa.

 

telegraph.co.uk

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie