Kidawa-Błońska: w czwartek decyzja Sejmu ws. prac nad projektem dot. opłat abonamentowych

Polska
Kidawa-Błońska: w czwartek decyzja Sejmu ws. prac nad projektem dot. opłat abonamentowych
Polsat News

Kukiz'15 zgłosił sprzeciw wobec prac nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych; w związku z tym Sejm w czwartek zdecyduje, czy zajmie się projektem - poinformował wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

- Był sprzeciw (klubu Kukiz'15) co do ustawy abonamentowej, dlatego w czwartek ten sprzeciw będzie rozstrzygany na sali sejmowej - powiedziała Kidawa-Błońska w środę po posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów. Jak dodała, wszystkie kluby opozycyjne miały takie same zdanie, jak klub Kukiz'15.

 

Zgodnie z wstępnym harmonogramem prac Sejmu, posłowie mieli zająć się projektem nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych w środę.

 

Celem rządowego projektu nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji, jest uszczelnienie systemu poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego. Poprawa poboru opłat abonamentowych ma nastąpić dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników.

 

Projekt przewiduje, że czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień realizowane będą nadal przez Pocztę Polską. Projekt zakłada też, że Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów, by ustalić obowiązek zarejestrowania przez nich odbiornika.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie