Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. 25 mln sztuk nie trafi na rynek UE

Polska

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali magazyn w Siedlcach, w którym przygotowywano nielegalne papierosy do przemytu do innych krajów UE. Zabezpieczono 25 mln sztuk papierosów; gdyby trafiły na rynek budżet straciłby 21 mln zł.

Policjanci warszawskiego CBŚP ustalili, że duża ilość papierosów została zgromadzona w nielegalnym magazynie znajdującym się na terenie województwa mazowieckiego.

 

- Papierosy były przygotowane do przemytu do innych krajów Unii Europejskiej, a także do rozprowadzenia w Polsce - powiedział kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

 

Następnie do działań włączyli się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Razem z policjantami weszli do magazynu w Siedlcach, w którym znaleźli prawie 25 mln papierosów, bez polskich znaków akcyzy.

 

Papierosy o wartości 17 mln zł

 

- Towar zapakowany był w kartonowe opakowania, znajdujące się na drewnianych paletach. Świadczyło to o przygotowaniu do szybkiego załadunku i przewozu - powiedział Szymański.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy rynkowa wartość zabezpieczonych papierosów to prawie 17 mln zł. - Gdyby taka ilość została wprowadzona do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 21 mln złotych z tytułu podatku akcyzowego i VAT - powiedział Szymański.

 

Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem, kto stoi za przestępczym procederem.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie