Hipopotam Eusebio nie żyje. Miał niecałe trzy tygodnie

Polska
Hipopotam Eusebio nie żyje. Miał niecałe trzy tygodnie
Facebook/Zoo Wrocław

Hipopotam karłowaty, którego narodziny wrocławski ogród zoologiczny świętował przed trzema tygodniami, padł niespodziewanie w poniedziałek. Przyczyny śmierci zwierzęcia wyjaśni sekcja i badania histopatologiczne.

"Z nadal nieznanych powodów, na dwa porody samic przypada jeden samiec, a dodatkowo wysoki procent młodych płci męskiej się nie odchowuje" - informuje wrocławskie zoo.

 

 

Gatunek zagrożony wyginięciem

 

Mały hipopotam karłowaty przyszedł na świat w 15 maja. Narodziny Eusebia były wielkim świętem we wrocławskim zoo, gdyż gatunek ten zagrożony jest wyginięciem. Szacuje się, że w środowisku naturalnym pozostało już tylko kilkaset osobników.

 

26 maja maluch hipopotama karłowatego wyszedł na swój pierwszy spacer, pod czujnym okiem mamy Elpuni. Nikt z pracowników nie spodziewał się, że maluch przeżyje jedynie trzy tygodnie.

 

Elpunia, matka Eusebia, ciężko przeżyła śmierć dziecka. Przedstawiciele zoo informują, że obecnie jest pod troskliwą opieką pracowników ogrodu. Za kilka dni hipopotamica zostanie połączona z Carlosem. Pracownicy ogrodu liczą, że Elpuni uda się dochować potomstwa właśnie z nim.

 

polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie