Zakończyły się głosowania w referendach w podwarszawskich gminach

Polska
Zakończyły się głosowania w referendach w podwarszawskich gminach
Polsat News

W niedzielę o godz. 21 w trzech podwarszawskich gminach - Wieliszewie, Podkowie Leśnej i Ożarowie Mazowieckim - zakończyły się głosowania w referendach dot. metropolii warszawskiej. By głosowania były ważne, potrzebna jest przynajmniej 30-proc. frekwencja.

Mieszkańcy Ożarowa Maz. odpowiadali na pytanie: "Czy jest Pan/Pani za tym, żeby miasto st. Warszawa, jako metropolitarna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Ożarów Mazowiecki?". Podobne pytanie zadane było w referendum w Wieliszewie.

 

W Podkowie Leśnej były dwa pytania; pierwsze: "Czy jesteś za utrzymaniem samodzielności Podkowy Leśnej jako odrębnej jednostki samorządu terytorialnego z dotychczasowymi kompetencjami samorządowymi?" oraz drugie: "Czy jesteś za tym, aby Podkowa Leśna na zasadzie dobrowolności zacieśniała w interesie mieszkańców współpracę z samorządami Warszawy i otaczających ją gmin?".

 

Wyniki w nocy

 

Przedstawiciele wszystkich trzech gmin poinformowali, że o godz. 21 lokale do głosowania w ich miejscowościach zostały zamknięte, a same głosowania przebiegły bez zakłóceń.

 

Teraz w każdej gminie na podstawie protokołów z poszczególnych komisji obwodowych będą stworzone zbiorcze protokoły.

 

Wyniki referendów dla całych gmin mogą być znane w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

Referendum w Podkowie Leśnej organizowane jest na wniosek mieszkańców, a w Ożarowie Mazowieckim i Wieliszewie z inicjatywy radnych.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie