Obywatele Francji i Kanady wśród zabitych w londyńskim zamachu. Ranni Niemcy

Świat
Obywatele Francji i Kanady wśród zabitych w londyńskim zamachu. Ranni Niemcy
PAP/EPA/ANDY RAIN

Wśród ofiar śmiertelnych sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie jest obywatel francuski - poinformował szef dyplomacji Francji Jean-Yves Le Drian. Premier Kanady Justin Trudeau wydał oświadczenie z informacją, że jedną z ofiar jest obywatel kanadyjski. Rannych jest co najmniej dwóch obywateli niemieckich.

Le Drian powiedział w niedzielę, że siedmiu obywateli francuskich rannych w zamachu przebywa w szpitalu; czterech z nich odniosło ciężkie obrażenia. Nie ustalono losów jeszcze jednego Francuza.

 

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Lothar de Maiziere poinformował, że wśród ok. 50 rannych w londyńskim zamachu jest dwóch obywateli niemieckich. Według niemieckiego MSZ stan jednej z tych osób jest ciężki.

 

Minister de Maizière przypomniał, że był to kolejny zamach przy użyciu pojazdu. Wcześniej w tłum wjechali terroryści w Nicei, Berlinie i - w marcu tego roku - w Londynie. Tego typu akty terroru są zalecane przez "bandę morderców z tzw. Państwa Islamskiego" – powiedział szef MSW. Dodał, że Niemcy są w stałym kontakcie z brytyjskimi służbami bezpieczeństwa.

 

PAP, dw.com

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze