MSZ sprawdza, czy w zamachu w Londynie ucierpieli Polacy

Świat
MSZ sprawdza, czy w zamachu w Londynie ucierpieli Polacy
PAP/EPA/WILL OLIVER

Służby prasowe polskiego MSZ poinformowały, że konsulowie "sprawdzają, czy w zdarzeniu ucierpieli polscy obywatele" po tym, jak ok. 50 osób trafiło do szpitali po zamachu terrorystycznym w centrum Londynu.

Jednocześnie MSZ zaapelował do Polaków przebywających w Londynie o "zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb".

 

Jak podkreślono, osoby, które znalazły się w pobliżu zamachów mogą skontaktować się ze służbami konsularnymi pod numerem telefonu +44 2030789621.

 

"Przekazujemy najgłębsze wyrazy współczucia społeczeństwu i władzom Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej" - dodano.

 

 

MSZ oraz Ambasada RP w Londynie pozostają w kontakcie z osobami zaniepokojonymi losem bliskich po zamachu w Londynie. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane we współpracy z władzami brytyjskimi - zapewniło ministerstwo w niedzielę po południu na Twitterze.

 

 

 

W sobotę późnym wieczorem zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali ludzi za pomocą noży w pobliżu Borough Market. Siedem osób zginęło, 48 osób trafiło do szpitali, a kolejne były opatrywane na miejscu zdarzenia.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie