W weekend przerwy techniczne w bankach. Część usług niedostępna dla klientów

Biznes
W weekend przerwy techniczne w bankach. Część usług niedostępna dla klientów
Polsat News

Problemy z transakcjami BLIK, wyłączenie systemów bankowości internetowej i mobilnej, a nawet ograniczenia w dostępie do infolinii bankowej - z takimi utrudnieniami będą musieli liczyć się w ten weekend klienci aż jedenastu banków.

W ten weekend utrudnienia związane z przerwami technicznymi czekają klientów: Banku Millennium, Banku Pekao, Banku Pocztowego, Getin Banku, mBanku i Orange Finanse, Nest Banku, PKO Banku Polskiego i Inteligo, Raiffeisen Polbanku oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

 

Bank Millennium

 

Krótka przerwa techniczna wystąpi m.in. w Banku Millennium. Jego klienci będą mieli ograniczony dostęp do usług banku tylko przez jedną godzinę w nocy z 3 czerwca (sobota) na 4 czerwca (niedziela) od godz. 1:00 do godz. 2:00.

 

W tym czasie niedostępny będzie system Millenet, aplikacja mobilna, płatności internetowe i transakcje BLIKiem.

 

Bank Pekao

 

Dłuższa przerwa w dostępie do usług będzie natomiast czekała klientów serwisu Pekao24Makler. Ze względu na prace serwisowe, które potrwają od północy w nocy z 3 na 4 czerwca do godz. 17:00 4 czerwca (niedziela), nie będzie można składać w systemie dyspozycji i zleceń.

 

Bank Pocztowy

 

W sobotę 3 czerwca prace techniczne przeprowadzi Bank Pocztowy. Potrwają one od godz. 16:00 i rozciągną się do godz. 18:00 w niedzielę 4 czerwca. W tym czasie utrudnienia mogą występować w dostępie do systemu bankowości internetowej, usługi PocztowySMS, automatycznego teleserwisu IVR. Niedostępne będzie również składanie wniosków o nowe produkty bankowe. Bank zapewnia natomiast, że transakcje kartami płatniczymi będą przebiegać bez utrudnień.

 

Getin Bank

 

W Getin Banku klienci nie zalogują się do systemu internetowego i aplikacji mobilnej w nocy z piątku na sobotę (z 2 na 3 czerwca). Potrwa ona od północy do godz. 3:00 w sobotę.

 

mBank i Orange Finanse

 

mBank wraz z Orange Finanse zapowiedział prace modernizacyjne, które poskutkują wyłączeniem usługi BLIK. W takiej formie nie będzie można płacić w nocy z soboty na niedzielę (od godz. 1:00 do godz. 7:00). Bez problemu będą jednak działały karty płatnicze.

 

Przedsiębiorstwa i klienci korporacyjni korzystający z usług mBanku również muszą liczyć się z utrudnieniami – w niedzielę 4 czerwca w godz. 5:00-8:00 ze względu na przerwę techniczną nastąpi wyłączenie usługi Ekspres Elixir dla klientów korporacyjnych.

 

Nest Bank

 

Ze względu na Zielone Świątki 4 czerwca, Nest Bank postanowił wyłączyć infolinię dla klientów. Dla tych, którzy będą musieli zastrzec w tym czasie kartę, dostępna będzie opcja zastrzegania w teleserwisie automatycznym pod numerami: 801-800-188 lub 22 438-41-41.

 

PKO Bank Polski i Inteligo

 

W PKO Banku Polskim i internetowej marce Inteligo wystąpią podobne ograniczenia funkcjonalności co w mBanku i Orange Finanse – będą one miały związek z przerwą w działaniu systemu płatności BLIK.

 

Prace odbędą się w tym samym terminie - w niedzielę 4 czerwca od godz. 1:00 do godz. 7:00. W tym czasie nie będzie można realizować płatności BLIK oraz aktywować aplikacji mobilnej IKO. Niemożliwe będą również transakcje w bankomatach, sklepach i przez internet w ramach systemów Płacę z Inteligo i Płacę z iPKO, dokonywane z poziomu aplikacji IKO za pomocą kodów i czeków BLIK.

 

Dodatkowe ograniczenia tego samego dnia wystąpią od północy do godz. 4:00 i będą dotyczyły dokonywania przelewów międzybankowych zlecanych na numer telefonu.

 

Raiffeisen Polbank

 

Raiffeisen Polbank w ramach prac technicznych wyłączy system bankowości elektronicznej R-Online, usługi mobilne Mobilny Bank i Mobilny Portfel oraz R-Investment. Mogą wystąpić również problemy z działaniem strony informacyjnej banku. Prace będą miały miejsce w sobotę od północy do godz. 4:00.

 

T-Mobile Usługi Bankowe

 

System bankowości elektronicznej zostanie wyłączony również w T-Mobile Usługi Bankowe. Niedostępność serwisu potrwa od piątku 2 czerwca (od godz. 23:00) do soboty 3 czerwca (do godz. 10:00).

 

bankier.pl

zdr/paw

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze