Brutalna interwencja policji w Kłodawie. Funkcjonariusz miał kopać leżącego człowieka

Polska
Brutalna interwencja policji w Kłodawie. Funkcjonariusz miał kopać leżącego człowieka
Polsat News

Patrol został wezwany do leżącego na ziemi pijanego mężczyzny w pobliżu supermarketu w Kłodawie. - W pewnym momencie jeden z policjantów zaczął go kopać - twierdzi świadek, który telefonem nagrał interwencję. Film trafił do komendanta Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Jeden z funkcjonariuszy został już dyscyplinarnie wydalony ze służby.

Interwencję, która miała miejsce 31 maja około godziny 23:00, nagrał telefonem komórkowym jeden z przechodniów. Film został przekazany komendantowi Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.


Na nagraniu widać jak dwóch policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. stoi za niewielkim płotkiem. W pewnym momencie jeden z nich wykonuje nogą gwałtowne ruchy i prawdopodobnie kopie leżącą na ziemi osobę.

 

 

- O sprawie został powiadomiony prokurator oraz Biuro Spraw Wewnętrznych. Jeden z policjantów w piątek został dyscyplinarnie wydalony ze służby - powiedział polsatnews.pl st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego KWP w Gorzowie.

 

Jeden wydalony, drugi zawieszony

 

Chodzi o osobę, która na filmie wykonuje ruchy nogą i prawdopodobnie kopie leżącego. - Drugi z funkcjonariuszy jest zawieszony, na razie nie zapadły dalsze decyzje dotyczące jego przyszłości w policji - powiedział st. sierż. Jaroszewicz.

 

Dodał, że zebrany materiał dowodowy, został przekazany do gorzowskiej prokuratury, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. prok. Roman Witkowski powiedział, że policjanci mogą usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności cielesnej.

 

gorzowianin.com, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie