"Najważniejszy jest uśmiech dziecka". Piknik w ogrodach kancelarii premier Szydło

Polska

- Takie dni są po to, byśmy byli razem, byśmy pamiętali, że zawsze najważniejszy jest uśmiech dziecka - mówiła w sobotę premier Beata Szydło podczas pikniku z okazji dnia dziecka zorganizowanego w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

- Niech to będzie dzień szczęścia dla tych małych gości, którzy są tutaj razem z nami, dla wszystkich rodzin - mówiła szefowa rządu.

 

- Dajcie radość swoim dzieciom, dajcie radość waszym rodzinom, takie dni są potrzebne po to, byśmy byli razem, po to byśmy pamiętali o tym, że zawsze najważniejszy jest uśmiech dziecka - dodała.

 

Premier rozmawiała też z dziennikarzami.

 

- Wszyscy widzimy, że jest fantastycznie, dzieci zadowolone, szczęśliwe. Muszę powiedzieć, że wszystkie ministerstwa, wszystkie instytucje naprawdę się postarały i przygotowały bardzo dużo atrakcji - powiedziała.

 

- Dzieci są tak pod wrażeniem tego wszystkiego, co tutaj widzą i są tak zachwycone, najbardziej interesuje ich robienie zdjęć - dodała.

 

Stanowiska Żandarmerii Wojskowej czy Polskiego Związku Łowieckiego

 

Piknik zorganizowany po raz 5. w ogrodach KPRM, w tym roku odbywa się pod hasłem "Polak mały".

 

Dla uczestników przewidziano m.in. konkursy z nagrodami, pokazy psów Służby Celnej, doświadczenia naukowe, symulator jazdy 3D czy zawody sportowe.

 

Swoje stanowiska przygotowały poszczególne ministerstwa, a także m.in Żandarmeria Wojskowa, Polski Związek Łowiecki czy Fundacja PGNiG.

 

Jak co roku w pikniku, poza premier Beatą Szydło, uczestniczyli ministrowie jej rządu oraz rodziny z dziećmi.

 

W trakcie pikniku szefowa rządu odwiedzała poszczególne stanowiska, rozmawiała z jego uczestnikami oraz robiła sobie z nimi zdjęcia.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie