Festiwal "Rock am Ring" wznowiony. Zagrożenie terrorystyczne niepotwierdzone

Świat
Festiwal "Rock am Ring" wznowiony. Zagrożenie terrorystyczne niepotwierdzone
PAP/EPA/RONALD WITTEK

Organizatorzy przerwanego w piątek z powodu zagrożenia terrorystycznego festiwalu "Rock am Ring" w Nuerburgu (Nadrenia-Palatynat) dostali w sobotę zielone światło na wznowienie imprezy. Policja nie potwierdziła zagrożenia.

O ponownym otwarciu festiwalu poinformowali organizatorzy tego najpopularniejszego niemieckiego festiwalu muzycznego. Policja potwierdziła, że przeszukania w miejscu imprezy zostały zakończone.

 

W piątek, na polecenie policji, organizatorzy poprosili uczestników wydarzenia o opuszczenia terenu festiwalowego, czyli toru wyścigów samochodowych. Według policji prowadzone było intensywne śledztwo.

 

Koncerty przerwano w piątek

 

Przerwanie piątkowych koncertów argumentowano kwestiami bezpieczeństwa oraz informowano o otrzymaniu "konkretnych wskazówek" dotyczących zagrożenia terrorystycznego. Ostrzeżenie o zagrożeniu potwierdził rząd Nadrenii-Palatynatu, kraju związkowego, na którego terenie odbywa się festiwal.

 

Organizatorzy spodziewali się w tym roku 90 tys. uczestników. Po dwuletniej przerwie "Rock am Ring" odbywa się znów na tradycyjnym miejscu - na terenie toru wyścigowego Nuerburgring. W tym miejscu festiwal odbywa się od ponad 30 lat.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie