Farage: FBI nie kontaktowało się ze mną ws. śledztwa dot. Rosji

Świat
Farage: FBI nie kontaktowało się ze mną ws. śledztwa dot. Rosji
Flickr/Chatham House/CC BY 2.0

Europoseł i były lider brytyjskiej eurosceptycznej partii UKIP Nigel Farage oświadczył w sobotę, że FBI nie kontaktowało się z nim i ponownie odrzucił doniesienia, według których miałby być w obszarze zainteresowań FBI w związku ze śledztwem dotyczącym Rosji.

Farage zapytany w radiu BBC, czy FBI skontaktowało się z nim, odpowiedział, odnosząc się do medialnych rewelacji: "Nie, oczywiście, że nie". "To tylko histeria".

 

W czwartek brytyjski dziennik "Guardian", opierając się na anonimowych źródłach, poinformował, że Farage'em interesują się funkcjonariusze FBI, którzy prowadzą śledztwo ws. wpływu Rosji na kampanię amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa. Podkreślono, że polityk nie jest oskarżany o złamanie prawa ani nie jest podejrzany, ale że śledczy uważają, iż może on mieć informacje o działaniach innych osób, które są przedmiotem śledztwa.

 

Farage już wcześniej odrzucił te doniesienia. W rozmowie z konserwatywnym dziennikiem "Telegraph" nazwał je "kompletnie wyssanymi z palca" i "histerycznym nonsensem". Ocenił, że "Guardian" zaatakował go, bo dziennikarze gazety "nie akceptują Brexitu i nie akceptują Trumpa".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie