Wałęsa na Facebooku: gdzie jest minister edukacji, ta krowa?!

Polska
Wałęsa na Facebooku: gdzie jest minister edukacji, ta krowa?!
Polsat News

- To się Kaczyńskiemu nie spodoba. Dzieci krzyczą w Sejmie "Lech Wałęsa" - napisał na Facebooku były prezydent. Lech Wałęsa skomentował w ten sposób czwartkowe obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z zadowoleniem przyjął, że nastolatkowie skandowali jego nazwisko, ale skrytykował okrzyki "Precz z komuną". I zapytał: "gdzie jest minister edukacji, ta krowa?!".

Sejm Dzieci i Młodzieży liczy 460  młodych posłów. Obejmuje uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a zbiera się od 1994 r. W tym roku XXIII sesja odbywała się pod hasłami: Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej.

 

"Dzieci są mądre"

 

"W czasie dzisiejszego Dnia Dziecka w Sejmie jeden z uczestników stanął w obronie Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku" - zauważył Wałęsa. "Szacunek" - napisał do nastolatka.

 

"Proszę nie wmawiać, że dzieci są głupie, sterowane. Dzieci są mądre i pamięć mają doskonałą. Widzą, co się dzieje w szkołach jak okłamywana jest historia .Oni będą zasiadać w przyszłości w ławach sejmu. Prawda kiedyś zwycięży. BRAWO, BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO.!!!!!!!!!!!!!" - dodał były prezydent.

 

"Dzieci nie mają dojrzałej świadomości"

 

Jednak jego zdaniem, "ten spektakl w sejmie na dzień dziecka jest totalną pomyłką". "Dzieci nie mają dojrzałej świadomości i wyrobionych poglądów. Toteż można nimi manipulować. I właśnie do tego dochodzi w naszym sejmie" - napisał.

 

"Co takie dziecko może wiedzieć o Lechu Wałęsie? A skandowanie 'precz z komuną' przypomina mi filmy archiwalne, kiedy niemieckie przedszkolaki hajcowały na cześć Hitlera. Tyle samo wiedziały co robią co nasze dzieci dziś w sejmie" - dodał Wałęsa.

 

Na koniec były prezydent napisał: "Wstyd – gdzie jest minister edukacji ta krowa?! Edukować a nie manipulować i nakazywać dzieciom robić rzeczy, o których nie mają pojęcia".

 

 

polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie