Szef MSZ: uzyskaliśmy potężny instrument oddziaływania na świat

Polska

Rezultat głosowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania - powiedział w piątek w Nowym Jorku szef MSZ Witold Waszczykowski, komentując wyniki wyborów niestałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zaznaczył, że wchodząc do Rady, Polska uzyskała "potężny instrument oddziaływania na świat".

Polska została wybrana na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na kadencję 2018-2019. W głosowaniu w ZO uzyskała 190 głosów; dwa państwa wstrzymały się od głosu.

 

Zwracając się do dziennikarzy w siedzibie Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Waszczykowski podkreślił, że rezultat głosowania "przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania".

 

- To pokazuje, że jesteśmy na właściwej ścieżce; jesteśmy krajem postrzeganym bardzo dobrze przez cały świat, no i to są rezultaty, które nas bardzo cieszą - dodał minister.

 

- Wchodząc do RB, dostajemy na dwa lata instrument, potężny instrument oddziaływania na świat. Będziemy członkiem piętnastoosobowego zespołu, który decyduje o pokoju; chciałbym, żeby o pokoju decydował, a nie o wojnie - zaznaczył.

 

PAP

pam/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie