Media: nikt nie chce pochować zamachowca z Manchesteru

Świat
Media: nikt nie chce pochować zamachowca z Manchesteru
PAP/EPA/Nigel Roddis
Plac Świętej Anny, Manchester

Samorządy, zakłady pogrzebowe oraz meczety w Manchesterze odmawiają przyjęcia ciała zamachowca Salmana Abediego. Jego zwłoki są przechowywane w kostnicy znajdującej się poza miastem - donoszą brytyjskie media.

22-letni Salman Abedi, urodzony w Wielkiej Brytanii syn Libijczyków, w poniedziałek 22 maja wysadził się w hali Manchester Arena chwilę po zakończeniu koncertu gwiazdy pop Ariany Grande. Mężczyzna był sympatykiem Państwa Islamskiego.

 

Po zamachu pojawił się problem ze szczątkami Abediego. Jak podaje "The Independent", ciało zamachowca jest przechowywane w innej kostnicy niż ciała jego ofiar, a lokalne władze "robią, co w ich mocy", by nie dopuścić do pochówku na terenie Manchesteru.

 

Rodzina w areszcie

 

Zwłoki terrorysty nie mogą zostać przekazane jego rodzinie, ponieważ ojciec Ramadan, matka Samia i 20-letni brat Hashem przebywają w Libii. Ojciec  brat są areszcie - poinformowało "Metro".

 

Pogrzebania Salmana Abediego odmówił również główny meczet w Manchesterze, będący centrum lokalnej społeczności muzułmańskiej. "The Times" twierdzi, że jego duchowni nie zgadzają się na przyjęcie ciała zamachowca.

 

W zamachu w Manchesterze zginęły 22 osoby, a ponad sto zostało rannych. To najbardziej krwawy atak terrorystyczny od czasów zamachów w londyńskim metrze w 2005 r.

 

independent.co.uk, metro.co.uk

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie