Chciał zapozować do zdjęcia, urwał głowę figurce zakonnika

Polska

Policjanci z Włodawy (woj. lubelskie) poszukują sprawcy uszkodzenia drewnianej rzeźby przedstawiającej wizerunek Ojca Paulina. Z nagrania zainstalowanego przed starostwem powiatowym monitoringu wynika, że mężczyzna uszkodził figurkę zakonnika, gdy chciał się z nią sfotografować.

O uszkodzeniu figurki przedstawiającej wizerunek Ojca Paulina poinformował policję 1 czerwca pracownik Starostwa Powiatowego we Włodawie.

 

Na rzeźbie "na barana"

 

Funkcjonariusze niezwłocznie zabezpieczyli nagranie z monitoringu, z którego wynika, że do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 maja.

 

Około godziny 1:00 w nocy młody mężczyzna w obecności dziewczyny wspiął się na jedną z trzech rzeźb stojących przed budynkiem Starostwa Powiatowego i usiadł na jej ramionach.

 

Zabrali głowę zakonnika ze sobą

 

Najprawdopodobniej chciał w ten sposób pozować do zdjęcia. Nagle mężczyzna zachwiał się i upadł do tyłu urywając przy tym głowę rzeźby.

 

Rzeźby przed Starostwem Powiatowym we WłodawieGoogle Street View
Rzeźby przed Starostwem Powiatowym we Włodawie

 

Para natychmiast uciekła z miejsca zdarzenia, zabierając urwaną część figurki ze sobą.

 

Wartość uszkodzonego mienia została wyceniona na 4 tys. zł.

 

Szukają sprawców i kawałka figury

 

Policjanci szczegółowo ustalają teraz dokładny przebieg zdarzenia i szukają sprawcy uszkodzenia. Ktokolwiek rozpoznaje osoby na załączonym materiale filmowym lub posiada dodatkowe informacje w tej sprawie  proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Włodawie pod nr tel. (82) 572 72 09 lub 997.

 

polsatnews.pl

dk/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze