Z Warszawy do Stuttgartu. PLL LOT uruchomiły nowe połączenie

Biznes
Z Warszawy do Stuttgartu. PLL LOT uruchomiły nowe połączenie
commons.wikimedia.org/Adrian Pingstone

PLL LOT wykonały w czwartek pierwszy bezpośredni rejs z Warszawy do Stuttgartu - poinformowała spółka. Rejsy będą wykonywane przez cały tydzień samolotami typu Embraer. Stuttgart to piąte miasto obsługiwane przez polskiego przewoźnika w Niemczech.

- Dziś popołudniu Embraer LOT-u wykonał pierwszy bezpośredni rejs z Warszawy do Stuttgartu. Rejsy będą realizowane od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, a w soboty i niedziele raz w ciągu dnia. Taki rozkład umożliwia pasażerom z Polski, Europy Centralnej i Azji wygodną podróż do jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych w Niemczech - mówi cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.

 

Stuttgart to piąte miasto obsługiwane przez polskiego przewoźnika w Niemczech, obok Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i Hamburga. Jak podkreśla LOT, połączenie do Stuttgartu jest skierowane zarówno do podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych.

 

Ważny ośrodek biznesowy

 

- To miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. Swoje siedziby mają tutaj takie koncerny jak Bosch, Daimler AG, czy Schwarz-Gruppe. Liczymy też na to, że nowe połączenie docenią także osoby podróżujące do Stuttgartu i okolic na wakacje, do rodziny czy znajomych - podkreślił Kubicki.

 

Otworzenie połączenia między Warszawą a Stuttgartem to element strategii rentownego wzrostu, którą LOT realizuje od początku 2016 roku.

 

Zgodnie z jej założeniami, przewoźnik planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Intensywnie rozwija siatkę połączeń

 

Nowe połączenie to kolejny krok wzmacniający pozycję LOT-u w tej części kontynentu.

 

LOT w 2017 roku kontynuuje intensywny rozwój siatki połączeń. W kwietnia polski przewoźnik uruchomił rejsy do Los Angeles i Newark w USA, rozszerza w ten sposób ofertę podróży za Atlantyk.

 

Wszystkie połączenia dalekiego dystansu LOT wykonuje najnowocześniejszymi samolotami świata - Boeingami 787 Dreamliner.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie