Wypadek na trasie Poznań - Katowice. Zderzyły się trzy ciężarówki i osobówka

Polska
Wypadek na trasie Poznań - Katowice. Zderzyły się trzy ciężarówki i osobówka
PAP/Tomasz Wojtasik

3 samochody ciężarowe i jeden osobowy zderzyły się na drodze krajowej nr 11 na trasie Poznań - Katowice w miejscowości Niedźwiedź (powiat ostrzeszowski). Dwie osoby trafiły do szpitala. Droga krajowa nr 11 w miejscowości Niedźwiedź jest zablokowana. Policja organizuje trasy objazdowe.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godziny 15. w miejscowości Niedźwiedź. Jak poinformowała rzeczniczka ostrzeszowskiej policji Ewa Jakubowska, 52-letni kierowca samochodu ciężarowego renault, mieszkaniec powiatu kaliskiego, nie zachował odpowiedniej odległości od jadącego przed nim samochodu ciężarowego scania i najechał na jego tył.

 

- Siła uderzenia była tak duża, że 36-letni kierowca tej ciężarówki, mieszkaniec Gostyczyny, uderzył z kolei w jadący przed nim samochód osobowy marki peugeot, którym kierował 80-letni mężczyzna z Katowic - powiedziała rzeczniczka.

 

W wyniku uderzenia osobówka zjechała na przeciwległy pas drogi i zderzyła się z jadącym naprzeciw samochodem ciężarowym marki volvo, którym kierował 29-letni mieszkaniec powiatu zachodniopomorskiego.

 

Policja wyznaczyła objazdy

 

- Do szpitali trafiły dwie osoby. 52-letni kierowca został przewieziony helikopterem do ostrowskiego szpitala, natomiast 80-letniego mężczyznę przewieziono do szpitala w Ostrzeszowie - powiedziała Jakubowska.

 

Na miejscu wypadku jest już policja, która wyznaczyła trasy objazdowe.

 

Jadący w kierunku na Ostrów Wlkp. muszą w Ostrzeszowie skręcić na Krotoszyn na drogę wojewódzką nr 444. Natomiast udający się w kierunku na Kępno muszą skręcić w Antoninie na drogę krajową nr 25. Blokada drogi krajowej ma potrwać do godziny 20.

 

Na miejsce wypadku przybył też lekarz weterynarii, który sprawdza stan zdrowia zwierząt, przewożonych jedną z ciężarówek.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie