Uzbrojony polski więzień uciekł ze szpitala w Wielkiej Brytanii. Wpadł w ręce policji

Świat
Uzbrojony polski więzień uciekł ze szpitala w Wielkiej Brytanii. Wpadł w ręce policji
Facebook/Wiltshire Police

30-letni Michał K., polski więzień, który we wtorek uciekł ze szpitala w miejscowości Salisbury w hrabstwie Wiltshire, został zatrzymany w środę wieczorem. W szpitalu opatrywano mu ranę głowy, jaką odniósł w więzieniu w Erlestoke. Mężczyznę aresztowano około 8 kilometrów od miejsca ucieczki.

Do zatrzymania doszło, gdy jedna z osób na ulicy rozpoznała Polaka i poinformowała telefonicznie funkcjonariuszy o jego miejscu pobytu.

 

Michał K. został w ubiegłym roku skazany na pięć lat i trzy miesiące więzienia za próbę zabójstwa kobiety oraz jej córki w wyniku sporu o 2 tys. funtów. Według sądowego raportu, w trakcie przestępstwa mężczyzna przez kilka godzin groził obu kobietom śmiercią przy użyciu noży. Jedną z kobiet przywiązał do krzesła. Podczas kłótni i grożenia kobietom mężczyzna przez cały czas spożywał alkohol.

 

Zaatakował strażników

 

We wtorek rano Michał K., odsiadujący karę więzienia w Salisbury, trafił do szpitala po tym, gdy strażnik znalazł go w więziennej celi z raną głowy, która wymagała interwencji medycznej. Stamtąd zbiegł, zaatakowawszy pilnujących go strażników.

 

Po jego zatrzymaniu w czwartkowy wieczór poinformowano, że "wkrótce" powróci do więzienia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie