Szef MON na proobronnych targach: elita polskiej armii i młodzieży

Polska
Szef MON na proobronnych targach: elita polskiej armii i młodzieży
PAP/Tomasz Gzell

Te targi łączą w sobie trzy najważniejsze elementy: wojsko, młodzież i wysiłek gospodarczy Polski - mówił w czwartek w Ostródzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas otwarcia II edycji targów proobronnych Pro Defense.

Jak mówił Macierewicz, na targach obecna jest "elita polskiej armii" oraz "elita polskiej młodzieży".

 

Minister ocenił, że na targach pojawili się "ci, którzy zdecydowali się w poruszeniu serca i (...) odruchu patriotycznym wzmocnić polską armię, wzmocnić polską obronność, pokazać, że polska młodzież nie tylko jest patriotyczna, ale chce budować polska siłę".

 

Przypomniał, że podczas targów zostanie podpisana "niezwykła umowa". "Umowa między jednostką wojskową, która reprezentuje polską myśl technologiczną i między Polską Grupa Zbrojeniową" - tłumaczył.

 

 

Dodał, że szczególnie sięz tego cieszy i wyraził nadzieję, że otworzy to "nowe perspektywy przed naszymi możliwościami, naszym wysiłkiem technologicznym i zbrojeniowym".

 

W II edycji targów Pro Defense, które potrwają od czwartku do niedzieli uczestniczy ok. 100 wystawców. Główne punkty imprezy to: wystawa sprzętu wojskowego, międzynarodowa konferencja organizacji paramilitarnych, piknik klas mundurowych i ścieżka edukacyjna poświęcona historii polskiego oręża.

 

 

W ramach ekspozycji MON swoje stoiska i punkty informacyjne przygotowały m.in. jednostki Sił Zbrojnych RP, instytucje i ośrodki szkolnictwa wojskowego. Zostanie zaprezentowany sprzęt wojskowy, uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, wśród firm wiodąca będzie Polska Grupa Zbrojeniowa.

 

 

Honorowy patronat na tegoroczną, II edycją targów sprawują: MON i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie