Nastolatka o "wyrazach współczucia dla współpracowników pana Kaczyńskiego i Macierewicza". Wystąpienie na sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Polska

"Wolność, równość, demokracja" - tak zakończyła swoje wystąpienie Julia Trojanowska na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wzbudziła tym entuzjazm na sali sejmowej. Jednak całe wystąpienie nastoletniej posłanki było pełne mocnych sformułowań.

Sejm Dzieci i Młodzieży organizowany z okazji Dnia Dziecka liczy 460  młodych posłów. Również organizacja izby wzorowana jest na procedurach obowiązujących w prawdziwym Sejmie, co ma przybliżać uczestnikom zasady polskiego parlamentaryzmu. Debata plenarna oraz poprzedzające ją prace komisji odbywają się według wcześniej uchwalonej ordynacji wyborczej oraz Regulaminu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 

W tym roku jego XXIII sesja odbywała się pod hasłem "przestrzeni publicznej jako miejsca wolnego od symboli propagujących systemy totalitarne".

 

"Ulice będą nosiły początkowo nazwy krewnych prezesa"

 

W sieci już dużą popularnością cieszy się wystąpienie nastolatki - Juli Trojanowskiej.

 

- Debatujemy dzisiaj o zakazie propagowania systemów totalitarnych w nazwach ulic, placów czy innych miejsc publicznych. Rezygnujemy z postaci takich jak Adam Rapacki, Adolf Warski czy chociażby Franciszek Zubrzycki - mówiła Trojanowska zastanawiając się, jakie nazwy będą nadawane w zamian. - Ulice będą nosiły początkowo nazwy krewnych prezesa, a następnie jego samego - mówiła.

 

"Wolność! Równość! Demokracja!"

 

Przypomniała, że jedna z ulic Starachowic nosi imię Jadwigi Kaczyńskiej.

 

- Ulice powinny być nazwane na cześć osób wybitnych, szczególnych, ponadprzeciętnych, które czymś ważnym zasłużyły się dla naszego państwa. Uważam, że - z całym szacunkiem dla pani Jadwigi - urodzenie dzieci i wychowanie ich w duchu poglądów prawicowych osiągnięciem wybitnym na pewno nie jest – powiedziała Julia Trojanowska.

 

- Na sam koniec chciałabym złożyć najserdeczniejsze wyrazy współczucia współpracownikom pana Kaczyńskiego i Macierewicza. Wolność! Równość! Demokracja! - zakończyła swoje wystąpienie.

 

polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie