Najdroższy samochód na świecie. Rolls-Royce Sweptail

Biznes
Najdroższy samochód na świecie. Rolls-Royce Sweptail
Rolls-Royce

Wprawdzie cena Rolls-Royce'a Sweptail nie została oficjalnie ujawniona, ale brytyjski magazyn "Carmagazine" twierdzi, że nabywca zapłacił za to auto 12,8 mln dolarów, czyli ponad 47 mln złotych. Nigdy dotąd nie sprzedano za tyle nowego samochodu. Powstał tylko jeden egzemplarz.

Najdroższymi do tej pory samochodami były limitowane Bugatti Chiron i Pagani Huayra, których cena oscylowała w okolicach 3 mln dolarów.


Torsten Muller-Otvos, szef Rolls-Royce'a,  nie potwierdził ceny, przyznał jedynie, że "był istotnie drogi ". Brytyjczycy nie ujawnili również nabywcy jedynego egzemplarza Sweptaila.

 

Samochód bazuje na modelu Phantom Coupe, ale został istotnie zmodyfikowany. Zmieniony został zwłaszcza tył pojazdu. Producent stwierdził, że projektanci inspirowali się modelami z lat 20. ubiegłego wieku oraz luksusowymi jachtami.

 

 


Nie trzeba dodawać, że całkowicie ręcznie wykonane wnętrze jest niezwykle luksusowe, a zwieńczeniem owego luksusu jest specjalny schowek na szampana, która wysuwa się po wciśnięciu przycisku. I nie jest to Sowietskoje Igristoje.

 

 

Carmagazine, porhomme.com, polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze