MSWiA: minister nie przyznał sobie odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej"

Polska
MSWiA: minister nie przyznał sobie odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej"
Polsat News

Minister Mariusz Błaszczak nie przyznał sobie odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" - napisało w czwartek na Twitterze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mimo że we wtorek w Dzienniku Urzędowym MSWiA opublikowano postanowienie o odznaczeniu ministra złotą odznaką za długoletnią ofiarną służbę, pracę zawodową lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

 

Dokument datowany na 29 maja podpisał "Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: z up. J. Zieliński".

 

Dzień później w Dzienniku Urzędowym opublikowano kolejne postanowienie, tym razem uchylające decyzję o nadaniu odznaki Błaszczakowi. Dokument ten - tak jak poprzedni - z upoważnienia ministra podpisał wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Wydział prasowy resortu poinformował w środę, że minister Błaszczak "odmówił przyjęcia odznaki".

 

W czwartek resort SWiA, w odpowiedzi na artykuły medialne napisał, że minister Błaszczak "nie przyznał sobie odznaki "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej".

 

Odznakę "Zasłużony dla Ochrony przeciwpożarowej" nadaje szef MSWiA na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Nadawana jest ona w szczególności za wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia oraz za długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie