"Love Dorota". Zakochany lekarz-grafficiarz z Lublina. Pomalował ponad 20 aut

Polska
"Love Dorota". Zakochany lekarz-grafficiarz z Lublina. Pomalował ponad 20 aut
archiwum prywatne

37-letni internista wpadł na gorącym uczynku, gdy malował elewację jednego z domów w dzielnicy Dziesiąta w Lublinie. Miał przy sobie farbę i paragon na zakup lakierów, które policjanci znaleźli w jego samochodzie. Według prokuratury mężczyzna w podobny sposób zniszczył wcześniej ponad 20 aut, na których przy pomocy farby w sprayu, wyznał miłość do jednej z lublinianek.

Lekarz pracuje w jednej z lubelskich przychodni. Auta zaczął malować w ubiegły weekend, najprawdopodobniej z powodu zawodu miłosnego.

 

Lekarz-grafficiarz: "kocham" i "gomora"

 

Wypisywał słowa "love", "kocham", ale też "forsa", "syf", "gomora" - (pisownia oryginalna - red.) oraz określenia nawołujące do nienawiści. Malował też swastyki.

 

- Z naszych ustaleń wynika, że wandal porysował jakimś narzędziem powłoki lakiernicze samochodów, wyłamał wycieraczki i lusterka, a także naniósł na karoserię napisy różnej treści - powiedziała Anna Komola z lubelskiej policji.

 

Jeśli był świadomy swoich czynów, grozi mu do 5 lat więzienia

 

Straty oszacowane przez właścicieli aut sięgają blisko 47 tys. zł.

 

- Czyn mężczyzny wzbudził nasze zastrzeżenia, co do jego kondycji psychicznej. Zwłaszcza, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż była to jego reakcja na zawód miłosny - powiedziała polsatnews.pl Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

 

Mężczyzna został skierowany na obserwację psychiatryczną.

 

Śledczy prowadzą postępowanie ws. zniszczenia mienia i publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa, nawoływania do nienawiści, za co grozi do 5 lat więzienia.

 

polsatnews.pl

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie