Dzieci w Pałacu Prezydenckim. "Jesteście dla nas tym, co najważniejsze"

Polska
Dzieci w Pałacu Prezydenckim. "Jesteście dla nas tym, co najważniejsze"
PAP/Jacek Turczyk

Realizacji wszystkich marzeń i planów, powodzenia, miłości, przyjaźni - życzył w czwartek, w Dniu Dziecka, młodym gościom Pałacu Prezydenckiego jego gospodarz Andrzej Duda. - Jesteście najważniejsi, jesteście przyszłością naszego kraju - mówił prezydent.

Dla dzieci przygotowano m.in. piknik i poczęstunek w pałacowych ogrodach oraz przedstawienie "Legendy Warszawskie", w którym w roli narratorów wystąpiła para prezydencka.

 

 

- Życzymy wam realizacji wszystkich marzeń, wszelkiego powodzenia, żeby miłość i przyjaźń nigdy was nie opuszczała. Życzymy wam, byście spełnili wszystkie swoje zamiary; żeby we wszystkich sprawach wiodło wam się jak najlepiej - powiedział prezydent.

 

Andrzej Duda wyraził radość z wizyty dzieci w pałacu. - Jesteście dla nas tym, co najważniejsze - podkreślał, zwracając się do młodych gości. - Dzieci są przyszłością naszego kraju - mówił.

 

- Na pewno są wśród was przyszli nauczyciele, urzędnicy, lekarze, może politycy. Kto wie, może jest tutaj przyszła pani prezydent albo pan prezydent. Tego, żebyście sobie zrealizowali wszystko to, co sobie wymarzycie; tego, byście odnaleźli swoje powołanie w życiu, szczęścia i miłości, z całego serca wam życzymy - powiedział.

 

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda życzyła dzieciom, by jak najwięcej czasu spędzali z tymi, którzy ich kochają i zawsze mogli na nich polegać. - Życzymy wam wielu powodów do uśmiechu - powiedziała.

 

"Żebyście byli grzeczni, ale wtedy, kiedy potrzeba"

 

Małżonka prezydenta wskazywała, że spotykając się z dziećmi i młodzieżą zawsze jest pod wrażeniem ich ofiarności, serdeczności, wrażliwości, zaangażowania i nieograniczonej wyobraźni. - To świadczy o waszej inteligencji i o tym, że chcecie jak najwięcej dowiedzieć się o otaczającym was świecie. Dlatego życzę wam, by nigdy nie opuściła was wasza dziecięca ciekawość świata i ludzi - powiedziała.

 

Pierwsza dama zadedykowała wszystkim dzieciom w Polsce i poza granicami wiersz swojego taty Juliana Kornhausera "Dzieci". - Ten wiersz pięknie pokazuje, jak wspaniali jesteście i jak wasza mądrość często zawstydza nas, dorosłych - powiedziała, a następnie odczytała wiersz.

 

- Kochani, jeszcze raz wszystkiego, wszystkiego najlepszego; żebyście byli grzeczni, ale wtedy, kiedy potrzeba - powiedział następnie prezydent, wzbudzając radość dzieci.

 

Na początku wizyty część dzieci uczestniczyła w grze terenowej. Grupy miały do rozwiązania punktowane zadania np. sprawdzenie ile razy symbolika orła występuje w dwóch wybranych salach. Kolejne zagadki prowadziły dzieci do rozwiązania i odkrycia skarbu, którym była księga legend warszawskich, wykorzystana w przedstawieniu z udziałem pary prezydenckiej.

 

 

- Bardzo dziękujemy za odwiedziny w Pałacu Prezydenckim. (…) Postanowiliśmy zamienić się dzisiaj z wami rolami, bo zwykle to my dorośli podziwiamy wasze występy. Tym razem postanowiliśmy, że to my, rodzice, wystawimy przedstawienie dla Was - mówiła zwracając się do dzieci pierwsza dama.

 

W pałacowych ogrodach na dzieci czekały stoiska z atrakcjami m.in. rycerskimi zbrojami i bronią, które dzieci z ciekawością przymierzały i oglądały. Prezydent Andrzej Duda aktywnie uczestniczył w spotkaniu - skorzystał z zaproszenia i wybił pamiątkową monetę; fotografował się dziećmi, rozmawiał z nimi i rozdawał autografy.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie