Utrata prawa jazdy za rozmowy przez telefon za kierownicą. Na razie we Włoszech

Świat
Utrata prawa jazdy za rozmowy przez telefon za kierownicą. Na razie we Włoszech
Wikimedia.org/Ed Poor

Włosi planują z początkiem lata zaostrzyć przepisy o ruchu drogowym. Jedną z istotniejszych zmian jest surowe karanie kierowców za prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy w trakcie jazdy. Za takie przewinienie zostanie kierowcy odebrane prawo jazdy na trzy miesiące.

Karana odebraniem prawa jazdy ma być oczywiście nie tylko rozmowa przez telefon, ale również wysyłanie i odbieranie esemesów.

 

Rozkojarzeni kierowcy i piesi


Z badań włoskiego automobilklubu Aci z 2015 r. wynika, że trzy z czterech wypadków drogowych we Włoszech spowodowali rozkojarzeni kierowcy. Najczęstszą przyczyną rozkojarzenie było zaś używania telefonu przez kierowcę.


Surowo karani za korzystanie z telefonów komórkowych mają być również piesi, gdy będą " korzystać w niebezpieczny sposób".

 

1,5 metra dla rowerzysty


Inną poważną zmianą ma być surowe karanie kierowców za wyprzedzanie rowerzystów, jeśli nie zachowają dystansu 1,5 metra od jadącego jednośladu. 


Włosi planują również zmienić system oznakowania samochodów. Tablice rejestracyjne mają być powiązane z oznaczeniem wskazującym, że pojazd posiada obowiązkowe ubezpieczenie.


verkehrsrundschau.de

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie